کسب و کار خلاق توانایی پیشتازی در بازار را دارد، کسب و کار خلاق خلاقانه فکر میکند، خلاقانه اجرا میکند و از منابع خود هوشمندانه استفاده میکند، میتواند در بازار به مزیت رقابتی پایدار برسد و خود را با رقبا متمایز کند.

بر همین اساس خلاقیت و نوآوری اصلی ترین و بنیادی ترین عنصر درونی هر فرد هستند، در کنار تمام فاکتورهای مورد نیاز برای یک کسب و کار، رقابت در فضای رقابتی نیاز به خلاقیت، نوآوری دارد، این دو مهم ترین عامل ایجاد ارزش به هستند. استفاده از کلمه ی عنصر به این جهت که خلاقیت یک هسته ی اصلی و یک جز لازم و نه کافی برای هر فرده، خلاقیت و استفاده از اون نیاز به آموزش و آگاهی از دانش های درونی داره که طی سالهای متمادی زندگی کردن در جامعه بوجود میاد. چطوری کسب و کار خلاق داشته باشیم سوال خیلی بزرگیه که در این مطلب سعی کردن بهش بپردازم.

خلاقیت چیست؟

خلافیت عمل اجرا کردن ایده های خیالی به واقعیت است.

خلاقیت چیست و چطوری خلاقیت کار میکنه اینجوریه که وقتی شما خلاق هستید می تونید جهان رو به شکل های متفاوتی ببینید، الگوهای مخفی و ارتباط هایی بین مسائل پیدا کنید، راه حل های جدیدی کشف کنید. خلاقیت روند و یک محرک برای بوجود آوردن چیزهای جدیدی که نیاز به علاقه و تعهد داره، خلاقیت آگاهی های نادیده ی ما رو برای ساخت زندگی جدیدی آشکار میکنه.

نوآوری چیست؟

نوآوری اجرای یک محصول یا خدمات یا فرآیند است که جدید یا به طور قابل توجهی بهبود یافته است که برای کسب و کار، دولت یا جامعه ارزش ایجاد می کند.

بعضی معتقد هستند که نوآوری و خلاقیت هیچ ارتباطی باهم ندارند – (نوآوری رو یک نظم و یک الگو می دونند که قابل اجرا در ساختارهای مختلفه) – اما من به این شکل باور دارم که نوآوری یک روند ایجاد شده برپایه ی خلاقیت هست، نوآوری بدون خلاقیت وجود نخواهد داشت. معیار کلیدی در هر دو خلاقیت و نوآوری، ایجاد ارزش است.

کسب و کار خلاق توانایی پیشتازی در بازار را دارد، کسب و کار خلاق خلاقانه فکر میکند، خلاقانه اجرا میکند و از منابع خود هوشمندانه استفاده میکند، میتواند در بازار به مزیت رقابتی پایدار برسد و خود را با رقبا متمایز کند.

 

کسب و کار خلاق

ما در عصر خلاقیت زندگی می کنیم، با رشد جمعیت و تخصصی شدن شغل ها رقابت در جذب مشتری و درآمد در تفاوت ارزش های ایجاد شده هست، ارزش هایی که از خلاقیت و به تبع اون از نوآوری بوجود اومدند.

هر روز کسب و کارهای جدیدی بوجود میاد و خیلی ها نابود میشن. به عبارت دیگر، خلاقیت به شما مزیت رقابتی با اضافه کردن ارزش به سرویس و یا محصول شما می‌دهد و کسب‌وکار شما را از رقابت متمایز می‌کند.

مهم ترین چیزی که هر کسب و کار برای موفق شدن بهش نیاز داره تفکر خلاق هستش، هر کسب و کاری باید توانایی رقابت رو داشته باشه و همزمان باید بتونه با جدید ترین نیازهای مصرف کننده و تکنولوژی خودش رو تطبیق بده.

باید تصمیماتی بگیره تا مطمئن بشه که کسب و کار رو به رشد هست و توانایی حفظ رشد خودش رو داره. برای همین صاحب یا صاحبان کسب و کار باید خلاق باشند. خلاقیت جرقه ی یک ایده است که صاحبان کسب و کار نیاز دارند تا به اهداف تعیین شده ی خودشون برسند.

خلاقیت شامل دو فرآیند کلی میشه:

ابتدا خلاقانه فکر کنید سپس خلاقانه اجرا کنید

  1. تفکر خلاق: شامل فکر کردن به راه های مختلف انجام کارها به منظور رسیدن به نتیجه بهتره، شامل سازماندهی یک مجموعه کاری از کارمندان و رهبری یا تصمیمات استخدام و غیره است، چیزی که واضح هست اینه که قابل کمی سازی نیست.
  2. تولید خلاقانه: تحقیقات نشون میده که رهبرانی که می تونن به ایده های جدید فکر کنند و برای رسیدن به اون تلاش و حرکت کنند به احتمال زیاد موفق میشن. مارک زاکربرگ، جف بزوس، بیل گیتس و بسیاری دیگه مثال های واضح برای رهبر و مدیر خلاق هستند که برای اجرا کردن طرح های خلاق خودشون عمر خود رو وقف کردند.

چطوری خلاق باشیم؟ خلاقیت چطوری موفقیت میسازه؟

کسب و کار خلاق حتما پایدار می مونه، کسب و کار خلاق نیاز به تیم و رهبر خلاق داره، به نظر خیلی از افراد موفق خلاقیت نیاز به انجام ۵ فاکتور زیر داره:

۱. بدون محدودیت کار کنید

شما اگر دوست دارید یک کسب و کار رو به موفقیت برسونید و رهبری موفق باشید نباید محدود به زمان و مکان کار کنید، مدیریت و رهبری یک کسب و کار فقط زمانی محقق میشه که بدون محدودیت کار کنید. مدام فکر کنید و به دنبال خلق اثر یا نوآوری باشید. مدل های مختلف محصولتون رو بررسی کنید و اونها رو با رقیب هاتون مقایسه کنید و در نهایت مطمئن بشید که محصول نهایی شما حداقل استاندارد ها رو داره.

۲. طوفان فکری کنید

کسب و کار خلاق از ایده های خلاق میاد،به افراد تیم خودتون اجازه بدید خارج از چهارچوب های مرسوم فکر کنند و تحرکات فکریشون رو با پاداش های کوچیک پاسخ بدید، سعی کنید با ایده ها مزیت های رقابتی بسازید.

هیچ وقت در محیط کاری که خودتون ساختید دنبال رییس بازی نباشید، رهبر مجموعه کاری خودتون باشید. رییس دستور انجام میده و فقط و فقط درخواست خروجی نهایی داره ولی رهبر دنبال همراهی افراد مجموعه خودش هست و سعی می کنه دائما با افراد خودش در ارتباط و تعامل باشه.

حضور یک رهبر با خصوصیات درست مجموعه ای علاقه مند و پراعتماد میسازه، افراد یا کارمندان یک رهبر به جزییات محصول و ارزش کسب و کار توجه می کنند. مطمئن باشید که افرادتون با علاقه کار میکنند و بهشون اجازه بدید برای بهتر شدن محصول کارتون طوفان فکری کنند.

اگر به دنبال این هستید که خلاقیت رو در محیط کسب و کارتون وارد کنید باید به کارمندان خودتون اجازه بدید که به ایده های جدید فکر کنند و اونها رو مطرح کنند، توجه کنید که فقط شما هستید که می تونید بازی بازار رو ببرید و برای همین باید از تیم تون نهایت استفاده رو ببرید.

۳. یادگیری را در الویت قرار دهید

مهم نیست که شما کارمند هستید یا کارفرما. در یک کسب و کار، یادگیری همیشه الویت دارد، اگر بلد نیستید مشتاقانه به دنبال یادگیری برید، کارمند یا کارفرمایی که یاد نمی گیره تبدیل شخصی ناکارآمد میشه و به تبع چیزی خلاق برای ارائه به دنیا نداره! اجازه بدید کنجکاوی شما رو هدایت کنه و هیچ وقت دست از رصد رقباتون بر ندارید و مزیت های رقابتی اونها رو با خودتون مقایسه کنید.

۴. ایده های خودتون بدون محدودیت بنویسید

خیلی از مردم هستند که به ایده های خیلی خوبی میرسند ولی اونها رو فراموش می کنند یا با وارد کردن ایرادهای بسیار در همون ابتدای کار فاتحه ش رو می خونند. دفترچه ای انتخاب کنید یا در تلفن همراه خودتون ایده های رو بدون هیچ محدودیتی یادداشت کنید.

اجازه بدید ذهنتون جوشش خودش رو حفظ کنه، اجازه ندید ایرادهای اولیه بدون چاره اندیشی های مطمئن ایده هاتون رو به باد بده. اگر هم ایده ای دارید به مزیت های رقابتی خودتون و محصولات موجود در بازار فکر کنید.

۵. ایده هاتون رو با دیگران مطرح کنید

کسب و کار خلاق نیاز به ایده های خلاق داره، یک نفر اصلا کافی نیست،افراد زیادی رو دیدم که از ترس لو رفتن ایده هاشون اونها رو فقط برای خودشون نگهداشتند.

مطمئن باشید که ایده خالی به درد هیچ کسی نمی خوره، همه کارآفرین نیستند که ایده های شما رو بدزدند و با اونها ثروتمند بشن، مسیر ساخت ثروت از ایده ها به شدت ناهموار و سخت هستش، حتی افراد کمی هستند که توانایی کارآفرینی دارند.

جمعیت حدود ۸ میلیارد نفری جهان این رو نشون میده که تقریبا هیچ ایده ای جدید نیست، موفقیت بزرگ خیلی از شرکت ها هم گواه این هست که بیشتر از جدید بودن ایده ها نوآفرینی ایده ها کاری متداول تر هست.